Emuārs

Uzziniet vairāk par darbu Nīderlandē vai Beļģijā.
praca za granicą | PrismaWorx

Darba meklējumi Nīderlandē

Arvien vairāk poļu nolemj doties darba nolūkos uz ārzemēm, un bieži vien izvēlētais galamērķis ir Nīderlande. Šajā valstī patiešām ir daudz darba piedāvājumu, īpaši sezonas laikā. Mēs viegli varam atrast darbu lauksaimniecībā, gastronomijā, viesnīcu nozarē un tūrismā. Ja mēs esam gatavi strādāt ražošanā, jo īpaši ir vērts interesēties par Nīderlandes darba tirgu. Piedāvājumu ir daudz, taču izvēlei jābūt pārdomātai. Diemžēl jūs varat atrast ne visai godīgus darba devējus, tāpēc izlemt par labu pirmajam labākajam piedāvājumam, rūpīgi nepārbaudot visu informāciju, ir ļoti riskanta ideja.

Darbs Nīderlandē? Protams!

Vācija un Nīderlande ir valstis, kuras poļi ļoti vēlas apmeklēt lielā darbu piedāvājuma dēļ, dažādos amatos, lai ikviens varētu izvēlēties kaut ko atbilstoši savām prasmēm, gaidām un iespējām. Liela piedāvājumu izvēle galvenokārt attiecas uz dārzkopības, lauksaimniecības un ražošanas nozarēm. Ir daudz vakanču arī loģistikā un pārtikas pārstrādē. Pat zemas izglītības un pieredzes trūkuma gadījumā jūs varat paļauties uz nodarbinātību. Peļņa ir augstāka par vidējo, salīdzinot ar algu, ko mūsu valstī piedāvā zemākajā apmaksas līmenī, tāpēc piedāvājumi poļu vidū ir tik populāri.

Jūs varat nostrādāt dažas nedēļas vai mēnešus vai izlemt palikt ilgāk. Pat ja neziniet holandiešu valodu, jums Nīderlandē nebūs problēmu, jo iedzīvotāji runā angliski. Mazāk ambiciozu darbu gadījumā lauksaimniecībā vai dārzkopībā pietiek tikai ar pamatzināšanām, un dažreiz angļu valodas zināšanas pat nav obligāta prasība.

Darbam Nīderlandē ir tā priekšrocība, ka darbiniekam tiek maksāta nedēļas alga, kas atvieglo līdzekļu plānošanu. Lai saņemtu nopelnīto naudu, nav jāgaida vesels mēnesis. Darbinieki var rēķināties arī ar atvaļinājumu un atvaļinājuma pabalstu, kas pienākas ikvienam šajā valstī strādājošam cilvēkam. Ja mēs vēlamies būt pārliecināti par nodarbinātības likumību un drošību, labākais risinājums ir strādāt Nīderlandē, izmantojot personāla atlases starpniecības un nodarbinātības aģentūru. Tā sniegs atbalstu formālos jautājumos, detalizētu informāciju par darba vietu un tā raksturu. Tas pats attiecas uz izmitināšanu un palīdzību uz vietas. Aģentūra rūpēsies arī par izbraukšanu no valsts uz galamērķi un atpakaļ uz Poliju, proti, transporta organizēšanu. Jūs varat izmantot arī grupas medicīniskās apdrošināšanas priekšrocības. Ļoti bieži aģentūra nodrošina pārvietošanās līdzekli, lai nokļūtu darbā.

Nīderlandes darba piedāvājumi — kur tos meklēt?

Pašlaik nav lielas problēmas atrast darba piedāvājumus Nīderlandē, jo tie ir publiski pieejami daudzās vietnēs. Cits jautājums, kurš tos pievienojis, vai tie ir likumīgi un kādi ir darba nosacījumi.

Vislabāk ir atrast darbu Nīderlandē pirms ierašanās šajā valstī, lai viss būtu iepriekš sakārtots (ja nevēlaties lieki uztraukties un nonākt neērtā situācijā).

Tādejādi Jūs samazināsiet iespējamo problēmu risku, atrodoties Nīderlandē. Cita iespēja ir meklēt tikai līgumdarbus. Nīderlandes darba devēji ļoti bieži ievieto darba piedāvājumus internetā, pateicoties kuriem viņi var sasniegt plašu auditoriju, sasniegt potenciālos kandidātus konkrētiem amatiem.

 

Pārbaudīts darbs Nīderlandē

Vispirms ir jāapmeklē oficiālās tīmekļa vietnes darba meklētājiem Nīderlandē. Šobrīd internetā varat atrast daudzas tīmekļa vietnes ar darba piedāvājumiem Nīderlandē – taču vissvarīgākais ir pārbaudīt darba piedāvājuma uzticamību. Ja to publicē nodarbinātības aģentūra, tās reģistrācijas numurs jāpārbauda Nacionālajā nodarbinātības aģentūru reģistrā. Ērtības labad, runājot par Polijas reklāmas portāliem, ir vērts apskatīt, cita starpā šādus portālus:

  • jobs.pl
  • olx.pl
  • infopraca.pl
  • niedziela.nl